a
a
You have no items in your shopping cart.

Workshopy

W O R K S H O P Y  2 0 2 2

V letošním roce začínáme hned v lednu. První letošní workshop bude naše klasika,,ZAPLETENÁ KOLA" dne 27.1.2022

Pro přihlášení použijte přihláškový formulář. Stačí kliknout na tabulku s workshopem a termímen v okně: ONLINE PŘIHLÁŠKY . 

Můžete se přihlásit i emailem: radka@kastar.cz.

Do workshopů se může přihlásit kdokoliv starší 15 let. Jak obchodník, mechanik a nebo jenom fanda cyklistiky.

 V případě účasti více mechaniků z jedné firmy, vyplňte prosím  pro každého vždy samostatně. Potřebujeme přesné jméno a příjmení  na OSVĚDČENÍ o absolvování workshopu.

Akreditace a sraz na jednodenní workshopy je tradičně ve firmě Kastar  od 8:30 do 8:50  ve Velké Losenici 326, kde je i parkoviště před firmou. Adresa: Velká Losenice č.326 , 59211. tel: 736 6310 007 , 736 631 008.

Jednodenní Workshop probíhá od 9:00 do 16:00 (12 - 12:45 oběd).  Oběd si hradí účastníci. Zajistíme ho my po vzájemné dohodě.

Základní informace o náplni některých našich  workshopů:

ZAPLETENÁ KOLA obecně  je to náš velmi populární workshop. Po klasickém teoretickém ůvodu ohledně norem, rozměrů a materiálů jednotlivých komponentů ( ráfky, paprsky, náboje, pláště a galusky...), ze kterých se zapletená kola montují, přejdeme k praktickému zaplétání. Letos workshop rozšíříme vedle způsobu zaplétání kol silničních, tekingových, MTB XC, Enduro i DH i o problematiku zaplétání kol pro elektrokola. Vysvětlíme výhody nového standardu BOOST. Předvedeme novou metodu ,,masáže" výpletu a jak přesně vyladit napnutí paprsků, aby byl výplet vyvážený . Lektorem je Karel Stárek

ZAPLETENÁ KOLA S CARBONOVÝMI RÁFKY  : jedná se o specializovaný workshop vhodný pro profesní mechaniky s určitou praxí a vybavením servisu. kola s carbon ráfky od různých výrobců s nízkým počtem paprsků mají své specifické vlastnosti, materiály, různý počet a napnutí paprsků. V praxi si můžete vyzkoušet i výrobu paprsků (zkrácení a válcování závitů) na  přípravku americké značky Phill Wood. Podrobně probereme problematiku měření napnutí paprsků na různých tensiometrech. Sami si vyzkoušíte zaplétání kol na našem přípravku WB03, který vyrábíme. Ukážeme vám i přesnou kalibraci tensiometru na kalibračním přístroji. Lektorem je Karel Stárek

HYDRAULICKÉ BRZDY : nemáte li jasno ve funkci a konstrukci hydr.brzd, nemáte li jasno v přesném rozlišení a typech brzdovýchkapalin, není vá jasná problematika směsí brzdových destiček, máte li problém s dokonalým odvzdušněním brzdového systému, neznáte li teploty a body varu jednotlivých  brzdových kapalin atd.... neváhejte se workshopu zúčastnit : probereme teorii konstrukce a funkce hydr. brzd, přípravu a opravcování dosedacích ploch rámu, montáž, řezání hadic, výměnu kapaliny, volbu brzdových destiček, odvzdušnění a přesné nastavení. Praktická cvičení provedeme na několika značkách hydraulických brzd, které se nevíce objevují na trhu. Můžete vzít sebou. vlastní brzdy a servis provst v průběhu workshopu. Lektorem je Ondra Šenk

 PROFESNÍ KVALIFIKACE- MECHANIK JÍZDNÍCH KOL  BLOK ,,A" : zde nabízíme témata: předprodejní montáž a seřízení jízdních kol , poprodejní servis , určování a oprava nejčastějších závad, opracování dosedacích ploch na rámu a vidlici, servis hydraulických brzd, montáž seřízení a servis řadících komponentů. Dalšími tématy budou středová a hlavová složení, typologie jízdníchkol, geometrie posedu a určení správné velikosti a rozměrů jízdnho kola podle dispozic zákazníků. Témata budou rozložená do dvou pracovních dnů. V hotelu Leopold bude vedle workshopů, jak ubytování tak i stravování. Na večer je zajištěna prohlídky minipivovaru s degustatcí. ( podílí se více lektorů)

ODPRUŽENÉ KOMPONENTY ( Toto téma je alfou a omegou jak mechaniků, tak samotných uživatelů. Správně nastavené odpružení na kole a jeho servis, má velmi dominantní podíl na efektivitě a komfortu jízdy. Naším již dlouholetým lektorem je Dan Boubín z firmy Bike Live. Ten má přehlednou teoretickou prezentaci o vyráběných typech těchto komponentů. V praktické části si můžete sami vyzkoušet servis jak vidlice, tlumiče, tak i sedlovky. Na workshop si můžete dovést jak zmíněné komponenty, tak třeba i celé kolo. Jedním z témat workshopu je i správné nastavení tlaku, zdvihu a odskoku vidlic i tlumičů. Termín tohoto workshopu plánujeme na začátek listopadu. Brzy ho zveřejíme. ( Lektorem je Dan Boubín )

OOPRACOVÁNÍ DOSEDACÍCH PLOCH RÁMŮ A VIDLIC - STŘEDOVÁ A HLAVOVÁ SLOŽENÍ:: Přesné opracování všech dosedacích a kontaktních ploch rámů a vidlic je základem přesné montáže vlastních kmponentů. Má významný vliv na jejich funkci a životnost. Pomůžeme vá orientovat se ve velkém počtu typů a standardů středových a hlavových  složení. Vysvětlíme principy opracování železnýc, hliníkových a karbonových materiálů včetně nástrojů. ( Ondra Šenk a Karel Stárek )

 

Dotazy a info o platbě :  Radka Stárková  - tel: 736 631 008  emai: radka@kastar.cz

Cena jednodeního workshopu je 2 100 ,- bez DPH ( 2 541,- s DPH)

Cena dvoudenního workshou je 3 800,- s DPH

SLEVA: Stále platí, že každý pátý workshop je za 50% ceny a každý desátý zdarma. U firem se sčítají všichni účastníci.