You have no items in your shopping cart.
Search
Filters

Workshopy

W O R K S H O P Y  2 0 2 3 - 24

V letošním roce vyhlašujeme tyto workshopy:

1. Dne 8.11. 2023 ,,ZAPLETENÁ KOLA OBECNĚ" dne 25.10.2022 - Lektor Dr. Karel Sárek ( počet  omezen na 6 účastníků)

2.Dne 29.11.   ,,ZAPLETENÁ KOLA OBECNĚ" dne 25.10.2022 - Lektor Dr. Karel Sárek ( počet  omezen na 6 účastníků)

3. Připravujeme další workshopy s našimi lektory na ,, hydraulické brzdy" a ,, odpružené komponenty". Termíny brzy zveřejníme.

 

Pro přihlášení použijte přihláškový formulář. Stačí kliknout na tabulku s workshopem a termímen v okně: ONLINE PŘIHLÁŠKY . 

Při problémech s přihlášením nebo fakturací se obracejte na : Radka Stárková , 736 631 008 ,  radka@kastar.cz

Do workshopů se může přihlásit kdokoliv starší 15 let. Jak obchodník, mechanik a nebo jenom fanda cyklistiky.

 V případě účasti více mechaniků z jedné firmy, vyplňte prosím  pro každého vždy samostatně. Potřebujeme přesné jméno a příjmení  na OSVĚDČENÍ o absolvování workshopu.

Akreditace a sraz na jednodenní workshopy je tradičně ve firmě Kastar  od 8:30 do 8:50  ve Velké Losenici 326, kde je i parkoviště před firmou. Adresa: Velká Losenice č.326 , 59211. tel: 736 6310 007 , 736 631 008.

Jednodenní Workshop probíhá od 9:00 do 16:00 (12 - 12:45 oběd).  Oběd si hradí účastníci. Zajistíme ho my po vzájemné dohodě.

Základní informace o náplni některých našich  workshopů:

ZAPLETENÁ KOLA obecně  je to náš velmi populární workshop. Po klasickém teoretickém ůvodu ohledně norem, rozměrů a materiálů jednotlivých komponentů ( ráfky, paprsky, náboje, pláště a galusky...), ze kterých se zapletená kola montují, přejdeme k praktickému zaplétání. Letos workshop rozšíříme vedle způsobu zaplétání kol silničních, tekingových, MTB XC, Enduro i DH i o problematiku zaplétání kol pro elektrokola s motorem v zadním náboji.. Vysvětlíme výhody nového standardu boost, superboost, Lefty a Cannondale Ai. Vysvětlíme význam napínání paprsků podle tensiometru. Předvedeme novou metodu ,,masáže" výpletu a jak přesně vyladit napnutí paprsků, aby byl výplet vyvážený . Lektorem je Karel Stárek

HYDRAULICKÉ BRZDY : workshop je zameřen na obecnou problematiku a servis nejpoužívanějších brzd na trhu. Stejně tak bude věnována pozornost i akutálním trendům v podobě interního vedení brzdových hadic na silničních a gravel kolech, servisu a specifických problémů s nimi spojených. Nebude chybět i teorie ohledně opracování dosedacích ploch pro brzdový třmen na rámu/vidlici, oprava závitu a jiné.z ( Lektorem je Ondra Šenk )

ODPRUŽENÉ KOMPONENTY Toto téma je alfou a omegou jak mechaniků, tak samotných uživatelů. Správně nastavené odpružení na kole a jeho servis, má velmi dominantní podíl na efektivitě a komfortu jízdy. Naším již dlouholetým lektorem je Dan Boubín z firmy Bike Live. Ten má přehlednou teoretickou prezentaci o vyráběných typech těchto komponentů. V praktické části si můžete sami vyzkoušet servis jak vidlice, tlumiče, tak i sedlovky. Na workshop si můžete dovést jak zmíněné komponenty, tak třeba i celé kolo. Jedním z témat workshopu je i správné nastavení tlaku, zdvihu a odskoku vidlic i tlumičů. ( Lektorem je Dan Boubín )

 

Dotazy a info o platbě :  Radka Stárková  - tel: 736 631 008  emai: radka@kastar.cz

Cena jednodeního workshopu je 2 490 ,- bez DPH ( 2783,- s DPH)

Cena dvoudenního workshou 4 200,- bez DPH

SLEVA: Stále platí, že každý pátý workshop je za 50% ceny a každý desátý zdarma. U firem se sčítají všichni účastníci.