workshopy - Kastar - Mavic, servis zapletených kol Mavic, kola, ráfky, pláště, galusky, tretry, cyklistické přilby, paprsky, vzdělávání mechaniků, Bike akademie

Úvodní strana

workshopy

Zvětšit

Zapletená kola - OBECNĚ Workshop BIKE AKADEMIE dne 7.3. Ve Velké Losenici

Workshop na téma ZAPLETENÁ KOLA - OBECNĚ dne 7.března ve Velké Losenici od 8,30 do 15,00. Již tradičně představí v teoretické části, normy, rozměry a typy ráfků, nábojů, paprsků, niplů, plášťů a galusek. Představíme několik způsobů jak vypočítat délku paprsků, jak mají být paprsky správně zapletené u silničních a MTB kol. Probereme technologii předpnutí paprsků a jejich měření tenziometrem. Další informace o tématech a workshopu najdete v přiloženém PDF letáku. V případě zájmu se registrujte na workshop vyplněním on-line formuláře. FORMULÁŘ KLIKNI ZDE. Máte-li zájem zúčastnit se obou po sobě jdoucích workshopů a potřebujete zajistit ubytování kontaktujte Radku Stárkovou: radka@kastar.cz nebo na telefonu 736 631 008. Cena za osobu je 1 800 Kč s DPH.

Těšíme se na setkání.

Přečíst celý článek >>


Zvětšit

Odpružené komponenty jízdních kol - workshop dne 8.března 2017 ve Velké Losenici

Podařilo se nám získat našeho lektora Dana Boubína (BIKE LIVE) na další termín velmi populárního workshopu. Podrobný rozpis témat najdete v přiloženém PDF. Registrovat se na workshop můžete formou vyplnění ON-LINE formuláře. KLIKNI NA FORMULÁŘ . Na workshop si můžete vzít vlastní vidlici, tlumič nebo sedlovku. Workshop je ve Velké Losenici v restauraci u Tenisových kurtů a začíná registrací v 8,30 ve firmě Kastar (zde je i parkoviště), končí v 15,30 -16,00. Cena za osobu je 1 800 s DPH. V případě účasti na pátem workshopu je sleva 50% = 900 Kč anebo budete-li u nás již po desáté, tak máte workshop zdarma. V případě potřeby zajištění noclehu kontaktujte: Radka Stárková  radka@kastar.cz nebo na telefonu 736 631 008.

Těšíme se na setkání.

Přečíst celý článek >>


Zvětšit

Odpružené komponenty jízdních kol - workshop dne 1. a 2. února 2017

Po dohodě s naším odborným lektorem na odpružené komponenty Danem Boubínem, jsme připravili dva stejné workshopy. Téma ODPRUŽENÉ KOMPONENTY JÍZDNÍCH KOL, patří mezi nejvíce navštěvované workshopy, a proto nabízíme vždy dva termíny. Workshop se tradičně konal ve Velké Losenici ve sportovním areálu u tenisových kurtů. Podrobnější rozpis jednotlivých témat a časový rozvrh workshopu najdete v přiloženém JPG souboru. Workshop byl rychle obsazený. Nyní ladíme s Danem termín na začátek března. Na workshop bylo možné si vzít  i vlastní vidlici, tlumič či sedlovku, které jsme v praktické části servisovali. Správné nastavení a seřízení odpružených komponentů tradičně předvádíme na kolech značky PELLS - odkaz která je partnerem Bike Akademie. V příloze najdete fotografie obou zúčastněných skupin a nějaké i z praktického servisu.

 

 

Přečíst celý článek >>


Zvětšit

Oblíbený workshop na téma ZAPLETENÁ KOLA OBECNĚ se konal 30.listopadu 2016

Na workshop se registrovalo 5 mechaniků. Práce tak byla velice intentivní a bylo to vidět i na výsledku workshopu. Všichni dokonale zvládli techniku výpočtu délky paprsků, správné zaplétání jak silničních , tak MTB kol a finální centrování spojené s přesným měřením napnutí paprsků. V rodinné restauraci u Pátků se pravidelně i stravujeme . Strava je samozřejmě domácí, jako pravá hrachová polévka na fotkách. V příloze je fotogalerie.

 

Přečíst celý článek >>


Zvětšit

Workshop ZAPLETENÁ KOLA OBECNĚ se konal 15.listopadu 2016

Workshop byl plně obsazený a zůčastnilo se 11 mechaniků. Všichni zvládli výpočet délky paprsků, principy zaplétání silničních, MTB XC i sjezdových kol, kde jde o různé umístění tažných a tlačných paprsků. Zajímavostí byla novinka v ,,masáži výpletu", zaklepávání hlaviček paprsků a přesné napnutí paprsků měřené tenziometrem. Již tradičně jsme pracovali s ráfky Mavic , paprsky a nipli Sapim   a  dílenskou výbavou značky Park Tool. V příloze je několik fotek z workshopu. Stejný workshop organizujeme již 30.listopadu.

 

Přečíst celý článek >>


Servis zapletených kol MAVIC se konal dne 29.listopadu 2016

Tento workshop je zaměřený na teoretické, technické informace, určování a vyhledávání náhradních dílů a vlastní praktický výcvik servisu zapletených kol Mavic. Je určený především pro odborné servisy a prodejce produktů Mavic. Podrobnější informace o náplni workshopu najdete v přiloženém PDF letáku.

Registrovat se můžete v registračním formuláři   KLIKNI ZDE

Přečíst celý článek >>


Zvětšit

ELEKTROKOLA - SERVIS A PRODEJ 24. února 2016

...ano to  bylo téma dalšího jednodenního workshopu naší BIKE AKADEMIE v Praze v Hotelu Čertousy...problematika elektrokol už je standardní záležitostí prodejců jízdních kol...po deseti letech si nekompromisně tato kola poháněná elektromoty vybudovala svou pevnou pozici na trhu... tento workshop vedli velmi zkušení lektoři, z naší partnerské firmy EKOLO.CZ   kteří jsou jednak mnoho let prodejci vlastních elektrokol AGOGS a také absolvovali specializované školení v Holandském školícím EU centru pro elektrokola...náš další partner výrobe nářadí PARK TOOL představil montážní oboustranný stojan s elektrickým zdvihem.... v příloze najdete fotografie z workshopu..

Přečíst celý článek >>


Zvětšit

MEZINÁRODNÍ SOUTĚŽ MECHANIKŮ JÍZDNÍCH KOL na BVV při MOTOSALONU

Ano, čtete správně. Na Brněnském výstavišti proběhl v pátek 4.března již čtvrtý ročník mezinárodní soutěže motocyklových mechaniků EUROPACUP 2016 a s nimi poprvé veřejně i soutěž mechaniků jízdních kol.  Soutěž vznikla na základě dohody českých, německých, švýcarských, rakouských a holandských škol. Jejím cílem je porovnání úrovně vzdělávání mechaniků jízdních kol v jednotlivých zemích. Každý rok se soutěž koná v jiné zemi. Mezi osmi mechaniky ze čtyřech zemí startovala jedna žena. Švýcarka uhájila neuvěřitelné třetí místo! První místo bral německý zástupce.  Je to odrazem existence kvalitního vzdělání v těchto zemích. U náš učební obor neexistuje, přesto jsme dopadli velice dobře. Náš MICHAL LEDECKÝ  25let (samouk)  získalo druhé místo, DAN KOMÁREK  28let( Cyklo-Kern) čtvrté a FRÝŽELKA JAREK  20let ( BiFu Luhačovice) sedmé místo. Všem balohpřeme!!!! V příloze je několik fotografií a výsledková listina a video.  a další fotky na cyklonářadí.cz.  Naše BIKE AKADEMIE s partnery/ Mavic, Park Tool a Pells /  se podílela na organizaci a zajištění pracovišť i na bodovém hodnocení výkonů. Nejzkušenějším organizátorem byl Staňa Duháň z Luhačovic ( prodejce kol) , který byl u všech ročníků jako hodnotící komisař. Máte li zájem o pravidelné zasílání novinek a informací registrujte se v pravém horním rohu našeho webu v sekci - NOVINKY EMAILEM

Celá aktualita >>


Zvětšit

Odpružené komponenty jízdních kol s Danem Boubínem 18.února v Praze Čertousích

Stále velmi obsazovaný a populární workshop jsme umístili na základě požadavků také do hlavního města. Někteří zájemci to mají přece jenom k nám na Vysočinu daleko. Tedy 18.února máte možnost vyslechnout teorii a vyzkoušet si především i prakticky servis nejběžnějších odpružených komponentů (vidlice, tlumiče a sedlovky), které odprezentuje náš specialista na odpružení lektor Dan Boubín.

 

Workshop je otevřený pro odbornou i širokou veřejnost. Podrobnosti a jednotlivá témata najdete v přiloženém letáku.


Zvětšit

Workshop dne 9.února v Praze Čertousích

Dne 9.února proběhl další jednodenní workshop. Tentokrát jsme vyjeli poprvé z našeho HQ v Losenici do matičky Prahy s nabídnou našich workshopů.

Hlavními tématy byla: 1. OPRACOVÁNÍ PLOCH RÁMŮ A VIDLIC - ŠROUBOVÉ SPOJE - ŘEZÁNÍ A OPRACOVÁNÍ TRUBEK - VÝMĚNA LOŽISEK 

                                   2. STŘEDOVÁ A HLAVOVÁ SLOŽENÍ

Jedenáct účastníků nejdříve shlédlo a pak si i někteří sami vyzkoušeli práci s profesionálním nářadím Park Tool. Komorní prostředí v hotelu v Čertousích nabídlo příjemnou atmosféru. V příloze je i pár fotografií.

 

Přečíst celý článek >>


Starší články: 1 2 3  >>

Novinky emailem

Máte-li zájem o zasílání technických novinek a aktualit, vyplňte prosím Váš email:


Registrace do eShopu (B2B)

Katalog produktů