workshopy - Kastar - Mavic, servis zapletených kol Mavic, kola, ráfky, pláště, galusky, tretry, cyklistické přilby, paprsky, vzdělávání mechaniků, Bike akademie

Úvodní strana

workshopy

Zvětšit

MEZINÁRODNÍ SOUTĚŽ MECHANIKŮ JÍZDNÍCH KOL na BVV při MOTOSALONU

Ano, čtete správně. Na Brněnském výstavišti proběhl v pátek 4.března již čtvrtý ročník mezinárodní soutěže motocyklových mechaniků EUROPACUP 2016 a s nimi poprvé veřejně i soutěž mechaniků jízdních kol.  Soutěž vznikla na základě dohody českých, německých, švýcarských, rakouských a holandských škol. Jejím cílem je porovnání úrovně vzdělávání mechaniků jízdních kol v jednotlivých zemích. Každý rok se soutěž koná v jiné zemi. Mezi osmi mechaniky ze čtyřech zemí startovala jedna žena. Švýcarka uhájila neuvěřitelné třetí místo! První místo bral německý zástupce.  Je to odrazem existence kvalitního vzdělání v těchto zemích. U náš učební obor neexistuje, přesto jsme dopadli velice dobře. Náš MICHAL LEDECKÝ  25let (samouk)  získalo druhé místo, DAN KOMÁREK  28let( Cyklo-Kern) čtvrté a FRÝŽELKA JAREK  20let ( BiFu Luhačovice) sedmé místo. Všem balohpřeme!!!! V příloze je několik fotografií a výsledková listina a video.  a další fotky na cyklonářadí.cz.  Naše BIKE AKADEMIE s partnery/ Mavic, Park Tool a Pells /  se podílela na organizaci a zajištění pracovišť i na bodovém hodnocení výkonů. Nejzkušenějším organizátorem byl Staňa Duháň z Luhačovic ( prodejce kol) , který byl u všech ročníků jako hodnotící komisař. Máte li zájem o pravidelné zasílání novinek a informací registrujte se v pravém horním rohu našeho webu v sekci - NOVINKY EMAILEM

Celá aktualita >>


Zvětšit

ELEKTROKOLA - SERVIS A PRODEJ 24. února 2016

...ano to  bylo téma dalšího jednodenního workshopu naší BIKE AKADEMIE v Praze v Hotelu Čertousy...problematika elektrokol už je standardní záležitostí prodejců jízdních kol...po deseti letech si nekompromisně tato kola poháněná elektromoty vybudovala svou pevnou pozici na trhu... tento workshop vedli velmi zkušení lektoři, z naší partnerské firmy EKOLO.CZ   kteří jsou jednak mnoho let prodejci vlastních elektrokol AGOGS a také absolvovali specializované školení v Holandském školícím EU centru pro elektrokola...náš další partner výrobe nářadí PARK TOOL představil montážní oboustranný stojan s elektrickým zdvihem.... v příloze najdete fotografie z workshopu..

Přečíst celý článek >>


Zvětšit

Odpružené komponenty jízdních kol s Danem Boubínem 18.února v Praze Čertousích

Stále velmi obsazovaný a populární workshop jsme umístili na základě požadavků také do hlavního města. Někteří zájemci to mají přece jenom k nám na Vysočinu daleko. Tedy 18.února máte možnost vyslechnout teorii a vyzkoušet si především i prakticky servis nejběžnějších odpružených komponentů (vidlice, tlumiče a sedlovky), které odprezentuje náš specialista na odpružení lektor Dan Boubín.

 

Workshop je otevřený pro odbornou i širokou veřejnost. Podrobnosti a jednotlivá témata najdete v přiloženém letáku.


Zvětšit

Workshop dne 9.února v Praze Čertousích

Dne 9.února proběhl další jednodenní workshop. Tentokrát jsme vyjeli poprvé z našeho HQ v Losenici do matičky Prahy s nabídnou našich workshopů.

Hlavními tématy byla: 1. OPRACOVÁNÍ PLOCH RÁMŮ A VIDLIC - ŠROUBOVÉ SPOJE - ŘEZÁNÍ A OPRACOVÁNÍ TRUBEK - VÝMĚNA LOŽISEK 

                                   2. STŘEDOVÁ A HLAVOVÁ SLOŽENÍ

Jedenáct účastníků nejdříve shlédlo a pak si i někteří sami vyzkoušeli práci s profesionálním nářadím Park Tool. Komorní prostředí v hotelu v Čertousích nabídlo příjemnou atmosféru. V příloze je i pár fotografií.

 

Přečíst celý článek >>


Zvětšit

Workshop SERVIS ZAPLETENÝCH KOL MAVIC 26. a 27.ledna

Workshop se konal 26. a 27.ledna ve Velké Losenici. Celý program workshopu najdete v přiloženém letáku PDF. Mechanici si prakticky vyzkoušeli servis všech typů nábojů, výměnu ložisek, servis volonoběžných těles, zaplétání a centrování.


Zvětšit

ODPRUŽENÉ KOMPONENTY s Danem Boubínem , to byly dva workshopy ve dnech 15. a 16.prosince

Podařilo se nám najít mezeru v našlapaném programu mistra odpružení DANA BOUBÍNA  (BIKE LIVE) , který přijel školit k nám na Vysočinu dne 15. a 16. prosince. Celkem 26 mechaniků si ve dvou dnech po teoretické přednášce vyzkoušelo praktický servis odpružených vidlic, tlumičů a sedlovek. Prošli jsme také všechny teoretické i praktické kompetence , které musí splnit uchazeči při  zkoušce z profesní kvaifikace oboru MECHANIK JÍZDNÍCH KOL. Tradičně mezi partnery workshopu patřili firmy PARK TOOL a PELLS. Zpracováváme nyní videa ze všech podzimních workshopů a brzy je zveřejníme. Hned začátkem ledna vyhlásíme další workshopy.

zde je info video z workshopu    https://youtu.be/xv0DlT-ut94

Přečíst celý článek >>


Workshop SERVIS ZAPLETENÝCH KOL MAVIC 8.prosince

 Workshop se koná 8.prosince  ve Velké Losenici. Protože se pracuje ve dvojicích na pěti pracovištích, je počet účastníků omezený max. na 10 mechaniků. Tím je také zaručena kvalita výuky. Celý program workshopu najdete v přiloženém letáku PDF.  Pro registraci na workshop použijte prosím registrační formulář podle datumu konání. Po absolvování workshopu obdržíte OSVĚDČENÍ vystavené na vaše jméno.


Zvětšit

Dne 18.listopadu organizovala Bike Akademie workshop na téma Geometrie rámů, nastavení posedu, středová a hlavová složení

V tomto zajímavém workshopu byl největší zájem o správné nastavení podesu na kole. Tomu samozřejmě předcházela teorie o typech a druzích jizdních kol. Specifikace jejich geometrií a rozměrů. Pak následovala praktická ukázka nastavení geometrie posedu , výšky sedla, délky představce, náklon řidítek a umístění brzdových pák (u silničních kol) a samozřejmě i velmi důležitá poloha umístění kufrů(zarážek) na tretrách a jejich pozice na pedálech.  O volbě délky klik u středového složení se jednalo v dalším tématu, které bylo věnováno středovým složením. Posledním tématem tohoto workshopu byla hlavová složení. V praxi se provádělo i opracování dosedacích ploch středových spojek rámů  a hlavových složení, protahování a řezání závitů a také řezání karbonových trubek na vidlicích speciální pilkou na kompozitní materiály. Stojany, přípravky a nářadí jsme používali výhradně od značky PARK TOOL. Vzorky středových a hlavových složení nám již několik let dodává  FSA zastupovaná firmou DEMA. Ta také věnovala praktické plakáty s přehledem existujících středových spojek a hlavových složení. Ty si každý účastník odnesl společně s katalogy obou značek jako prezent. Vzorky jízdních kol dodala firma PELLS

 

Přečíst celý článek >>


Workshop dne 13.listopadu na téma ZAPLETENÁ KOLA

13-tého v pátek se naštěstí nestalo nic negativního a pro 12 mechaniků byl naopak tento pátek dnem veselým , neb si prověřili své znalosti a zdokonalili se v tématice konstrukce zapletených kol. Po přednášce o materiálech, rozměrech a normách jednotlivých komponentů zapletených kol, zvládli výpočet délky paprsků a následně i vlastní postup zaplétání kol. Po zapletníkol, následovalo dotahovanání výpletu a centrování. Pro přesné zapletení na střed, utažení a změření předepsaného napnutí paprsků, používali všichni speciální příravky a nástroje firmy PARK TOOL.  Zaplétali se ráfky MAVIC a paprsky SAPIM. Všechny značky jsou partnerem naší BIKE AKADEMIE již 10 let.

 


Zvětšit

Dne 25.března organizovala Bike Akademie workshop na téma Geometrie rámů, nastavení posedu, středová a hlavová složení

V tomto workshopu jsme představili hned několik témat potřebných pro přípravu na případnou zkoušku z profesní kvalifikace Mechanik jizdních kol. Workshop byl určený pro prodejce, mechaniky, ale také pro širokou veřejnost. Lektoři představíli typologii a druhy jízdních kol ...specifikaci jejich konstrukce...měření postavy...výpočet velikosti rámu a komponentů...přesné nastavení posedu na kole podle typu disciplíny. Dalším tématem je představení typů středových a hlavových složení ... jejich montáž ...rozměry ...servis ...opracování ploch rámů a pod...Přípravky a nářadí používáme v naší Bike Akademii vždy Park Tool  (cyklonaradi.cz). Vzorky hlavových složení, středových složení a převodníků nám poskytuje značka FSA  (Dema.sk). Podrobné informace o programu workshopu najdete v přiloženém letáku....v příloze jsou také fotografie...

Přečíst celý článek >>


Starší články: 1 2  >>

Novinky emailem

Máte-li zájem o zasílání technických novinek a aktualit, vyplňte prosím Váš email:


Registrace do eShopu (B2B)

Katalog produktů