workshopy - Kastar - Mavic, servis zapletených kol Mavic, kola, ráfky, pláště, galusky, tretry, cyklistické přilby, paprsky, vzdělávání mechaniků, Bike akademie

Úvodní strana

workshopy

Zvětšit

Workshop ZAPLETENÁ KOLA OBECNĚ se konal 15.listopadu 2016

Workshop byl plně obsazený a zůčastnilo se 11 mechaniků. Všichni zvládli výpočet délky paprsků, principy zaplétání silničních, MTB XC i sjezdových kol, kde jde o různé umístění tažných a tlačných paprsků. Zajímavostí byla novinka v ,,masáži výpletu", zaklepávání hlaviček paprsků a přesné napnutí paprsků měřené tenziometrem. Již tradičně jsme pracovali s ráfky Mavic , paprsky a nipli Sapim   a  dílenskou výbavou značky Park Tool. V příloze je několik fotek z workshopu. Stejný workshop organizujeme již 30.listopadu.

 

Přečíst celý článek >>


Workshop Geometrie posedu , středová a hlavová složení jízdních kol dne 23.listopadu 2016

V jednom dni hned tři zajímavá témata. Vedle teorie si účastníci prakticky vyzkouší frézování dosedacích ploch na rámu i vidlici. Dále řezání ocelových, alu i karbonových materiálů. Na workshop, který řeší správnou volbu velikosti rámu a geometrii posedu si můžete dovést i vlastní jízdní kolo. V takovém případě si vemte vlastní cyklistické tretry. Podrobnější informace k jednotlivým tamatům najdete v PDF ...klikni na celá aktualita... v případě zájmu o účast na workshopu proveďte přihlášení v online registračním formuláři ...klikni zde...

Přečíst celý článek >>


Servis zapletených kol MAVIC dne 29.listopadu 2016

Tento workshop je zaměřený na teoretické, technické informace, určování a vyhledávání náhradních dílů a vlastní praktický výcvik servisu zapletených kol Mavic. Je určený především pro odborné servisy a prodejce produktů Mavic. Podrobnější informace o náplni workshopu najdete v přiloženém PDF letáku.

Registrovat se můžete v registračním formuláři   KLIKNI ZDE

Přečíst celý článek >>


Oblíbený workshop na téma ZAPLETENÁ KOLA OBECNĚ organizujeme 30.listopadu 2016

Leták s podrobnými informacemi je v příloze. V případě zájmu se registrujte prosím v on-line přihláškovém formuláři.

Klikni pro vstup do formuláře

Přečíst celý článek >>


Zvětšit

ELEKTROKOLA - SERVIS A PRODEJ 24. února 2016

...ano to  bylo téma dalšího jednodenního workshopu naší BIKE AKADEMIE v Praze v Hotelu Čertousy...problematika elektrokol už je standardní záležitostí prodejců jízdních kol...po deseti letech si nekompromisně tato kola poháněná elektromoty vybudovala svou pevnou pozici na trhu... tento workshop vedli velmi zkušení lektoři, z naší partnerské firmy EKOLO.CZ   kteří jsou jednak mnoho let prodejci vlastních elektrokol AGOGS a také absolvovali specializované školení v Holandském školícím EU centru pro elektrokola...náš další partner výrobe nářadí PARK TOOL představil montážní oboustranný stojan s elektrickým zdvihem.... v příloze najdete fotografie z workshopu..

Přečíst celý článek >>


Zvětšit

MEZINÁRODNÍ SOUTĚŽ MECHANIKŮ JÍZDNÍCH KOL na BVV při MOTOSALONU

Ano, čtete správně. Na Brněnském výstavišti proběhl v pátek 4.března již čtvrtý ročník mezinárodní soutěže motocyklových mechaniků EUROPACUP 2016 a s nimi poprvé veřejně i soutěž mechaniků jízdních kol.  Soutěž vznikla na základě dohody českých, německých, švýcarských, rakouských a holandských škol. Jejím cílem je porovnání úrovně vzdělávání mechaniků jízdních kol v jednotlivých zemích. Každý rok se soutěž koná v jiné zemi. Mezi osmi mechaniky ze čtyřech zemí startovala jedna žena. Švýcarka uhájila neuvěřitelné třetí místo! První místo bral německý zástupce.  Je to odrazem existence kvalitního vzdělání v těchto zemích. U náš učební obor neexistuje, přesto jsme dopadli velice dobře. Náš MICHAL LEDECKÝ  25let (samouk)  získalo druhé místo, DAN KOMÁREK  28let( Cyklo-Kern) čtvrté a FRÝŽELKA JAREK  20let ( BiFu Luhačovice) sedmé místo. Všem balohpřeme!!!! V příloze je několik fotografií a výsledková listina a video.  a další fotky na cyklonářadí.cz.  Naše BIKE AKADEMIE s partnery/ Mavic, Park Tool a Pells /  se podílela na organizaci a zajištění pracovišť i na bodovém hodnocení výkonů. Nejzkušenějším organizátorem byl Staňa Duháň z Luhačovic ( prodejce kol) , který byl u všech ročníků jako hodnotící komisař. Máte li zájem o pravidelné zasílání novinek a informací registrujte se v pravém horním rohu našeho webu v sekci - NOVINKY EMAILEM

Celá aktualita >>


Zvětšit

Odpružené komponenty jízdních kol s Danem Boubínem 18.února v Praze Čertousích

Stále velmi obsazovaný a populární workshop jsme umístili na základě požadavků také do hlavního města. Někteří zájemci to mají přece jenom k nám na Vysočinu daleko. Tedy 18.února máte možnost vyslechnout teorii a vyzkoušet si především i prakticky servis nejběžnějších odpružených komponentů (vidlice, tlumiče a sedlovky), které odprezentuje náš specialista na odpružení lektor Dan Boubín.

 

Workshop je otevřený pro odbornou i širokou veřejnost. Podrobnosti a jednotlivá témata najdete v přiloženém letáku.


Zvětšit

Workshop dne 9.února v Praze Čertousích

Dne 9.února proběhl další jednodenní workshop. Tentokrát jsme vyjeli poprvé z našeho HQ v Losenici do matičky Prahy s nabídnou našich workshopů.

Hlavními tématy byla: 1. OPRACOVÁNÍ PLOCH RÁMŮ A VIDLIC - ŠROUBOVÉ SPOJE - ŘEZÁNÍ A OPRACOVÁNÍ TRUBEK - VÝMĚNA LOŽISEK 

                                   2. STŘEDOVÁ A HLAVOVÁ SLOŽENÍ

Jedenáct účastníků nejdříve shlédlo a pak si i někteří sami vyzkoušeli práci s profesionálním nářadím Park Tool. Komorní prostředí v hotelu v Čertousích nabídlo příjemnou atmosféru. V příloze je i pár fotografií.

 

Přečíst celý článek >>


Zvětšit

Workshop SERVIS ZAPLETENÝCH KOL MAVIC 26. a 27.ledna

Workshop se konal 26. a 27.ledna ve Velké Losenici. Celý program workshopu najdete v přiloženém letáku PDF. Mechanici si prakticky vyzkoušeli servis všech typů nábojů, výměnu ložisek, servis volonoběžných těles, zaplétání a centrování.


Zvětšit

ODPRUŽENÉ KOMPONENTY s Danem Boubínem , to byly dva workshopy ve dnech 15. a 16.prosince

Podařilo se nám najít mezeru v našlapaném programu mistra odpružení DANA BOUBÍNA  (BIKE LIVE) , který přijel školit k nám na Vysočinu dne 15. a 16. prosince. Celkem 26 mechaniků si ve dvou dnech po teoretické přednášce vyzkoušelo praktický servis odpružených vidlic, tlumičů a sedlovek. Prošli jsme také všechny teoretické i praktické kompetence , které musí splnit uchazeči při  zkoušce z profesní kvaifikace oboru MECHANIK JÍZDNÍCH KOL. Tradičně mezi partnery workshopu patřili firmy PARK TOOL a PELLS. Zpracováváme nyní videa ze všech podzimních workshopů a brzy je zveřejníme. Hned začátkem ledna vyhlásíme další workshopy.

zde je info video z workshopu    https://youtu.be/xv0DlT-ut94

Přečíst celý článek >>


Starší články: 1 2 3  >>

Novinky emailem

Máte-li zájem o zasílání technických novinek a aktualit, vyplňte prosím Váš email:


Registrace do eShopu (B2B)

Katalog produktů