Jarda Brynda zazářil na novém stroji : samozřejmě s Mavicem a Vittorií !!! - Aktuality ze závodů - Kastar - Mavic, servis zapletených kol Mavic, kola, ráfky, pláště, galusky, tretry, cyklistické přilby, paprsky, vzdělávání mechaniků, Bike akademie

Úvodní strana

Jarda Brynda zazářil na novém stroji : samozřejmě s Mavicem a Vittorií !!!

Zvětšit

Trať : 26km časovka + 10,1km běh  Umístění: 2. místo  Pocit: VELMI SPOKOJENÝ
Zdravím
Opět po roce jsem se vrátil na KOL-JU. Bylo potřeba ošahat nový materiál od mých sponzorů. V letošním roce jsem uzavřel spolupráci s další českou firmou - PELLS. Na časovky mám základ PELLS STORM + sadu DURA ACE + kola MAVIC.

Materiál se ukázal v dobrém světle. Na závod jsem použil přední COSMIC CARBONE a vzadu jsem nasadil nový disk COMETE. Obě kola obutá do galusek VITTORIA OPEN CORSA EVO CX
Postavil jsem kolo a společně se sparingem jsem vyrazil na pořádné rozjetí. Rozjetí bylo svižně a zároveň jsem si osahal, jak nám dnes fouká vítr.
Vzhledem k tomu, že na závod přijely 2 nejlepší "amatérské" týmy v ČR (LAWI AUTHOR, BMC), tak jsem věděl, že dostat se do TOP 5 nebude lehké, ale nepřijel jsem na borůvky, takže žádný stres :o)

K ZÁVODU
Od začátku jsem dodržoval vše, co jsem si naplánoval. První polovina byla hodně zvlněná a hlavně proti větru. Cítil jsem, že dnes mi to proti větru i do kopce jede, takže jsem začal postupně dojíždět soupeře, kteří startovali předemnou. Po 13km se najelo do lesa, kde to sice nefoukalo, ale zase tam byla dost nekvalitní silnice a tak začala opatrnější jízda. Poslední 3km byl zase povrch ideální, takže jsem se mohl zase soustředit jen na šlapání. Je také pravda, že vzhledem k tomu, že jsem po této časovce měl ještě závod v běhu (krosu) na 10km, tak podvědomě člověk "šetří". Nakonec jsem zajel stejný čas jako minulý rok. Minulý rok jsem ztratil na vítěze 1:40. Dnes už jen 6 vteřin.

Po lehkém vyjetí jsem se převlékl do běžeckého a za pár minut se vydal na 10,1km běžecký kros v celkem svižném tempu. V běhu jsem vybojoval 4. místo, ale v součtu času (časovka + běh) jsem měl nejrychlejší čas, takže jsem vyhrál i v této kombinaci.

I když nejsem specialista "rychlík", tak jsem spokojený. Jakožto triatlonista jsem prohnal specialisty a udělal jim ve výsledcích trošku vítr :o).