a
a
You have no items in your shopping cart.

Technologie RR2

RR2 je u ALCHEMISTu nejprodávanějším modelem a je zdokonalením původního profilu ráfku RR. Dodává se s jiným profilem předního a zadního ráfku, vyvinutého pro nejlepší výkon. Jednosměrná karbonová vlákna a specializovaná epoxidová pryskyřice poskytují ráfkům lepší vlastnosti pro tlumení nárazů a zvyšují úroveň odolnosti a trvanlivosti, kterou předchozí materiály na světovém trhu nikdy nedosáhly.

Na fotce je Michal Prokop, který se stal pro sezonu 2018 ambasadorem značky ALCHEMIST. Všechny modely MTB a GRAVEL projdou jeho testováním.

               Hook less profil ráfku (= rovné vnitřní stěny ráfku, které umožňují hladké a jednoduché nasazení a nahuštění bezdušových plášťů) a technologie Impact Performance, což je nová konstrukce křížení jednosměrných uhlíkových vláken na stěnách a hranách ráfků v místě uložení patky pláště, která zpevňuje stěny ráfků a zajišťuje zvýšenou odolnost proti poškození a rozlepení vlivem nárazů při jízdě. Je o 38 % odolnější než jiné konkurenční produkty testované v naší laboratoři v destruktivním testu.

               Přední ráfek modelu RR2 má vnitřní šířku 28 mm a výšku 24 mm. Zadní ráfek má vnitřní šířkou 26 mm a výšku 22 mm s 24 paprsky. Ráfky jsou excentrické. Uložení otvorů pro paprsky je o 3mm mimo sou ráfku. To umožňujě vyvýženější výplet paprsků na oboustranách náboje. Profil obou ráfků odpovídá požadavkům zkušených profesionálních jezdců. Širší a nižší ráfek umožňuje lepší řízení a ovládání předního kola a užší a vyšší ráfek na zadním kole nabízí rychlejší akceleraci a přenos energie. Celý pár kol je tak ideálním kompromisem mezi tuhostí, komfortem, nízkou vahou a výkonem.

 

 

               Konstrukce karbonového profilu ráfku je vyztužena technologií Ridge. Jedná se o mimořádné zpevnění ráfku po celém obvodu v linii pro umístění niplů paprsků.

             Mimořádná boční tuhost modelu RR2 je dovršena příčným křížením paprsků ve vertikální ose ráfku. To umožňuje bezpečně používat nízký počet 20 paprsků na předním kole a 24 na zadním. Výsledkem je vyšší tuhost a rychlá akcelerace. Mimořádně pevný a odolný model kol RR2 umožňuje skvělé ovládání v terénu a nejlepší účinnost při zatáčení.                                             Váha v rozměru 29“ je neuvěřitelných 1 240 g,a to v širším provedení nábojů BOOST.

               Model nabízíme ve všech variantách nábojů, které se používají na trhu (viz tabulka u produktu). Volit můžete i mezi Shimano a Sram volnoběžnými tělesy.

               Kola vyrábíme vždy přesně podle požadavků zákazníka. V objednávce uveďte, prosím, přesnou specifikaci produktu, především typ a rozměr nábojů, osiček a volnoběžného tělesa.

 

Rádi vám s výběrem poradíme: kastar@kastar.cz nebo +420 736 631 007.

 

V současnosti jsou zapletená kola RR2 nejpevnější a nejodolnější MTB XC zapletená kola v rozměru 29“na trhu s velmi nízkou vahou!

Přednosti:

+ 38% - vyšší pevnost a odolnost stěn ráfků proti poškození v porovnání s běžnou konstrukcí karbonových ráfků na trhu (díky speciální technologii termoplastického několikahodinového zapékání v peci).

+ 12% - efektivnější ovládání předního kola

-1,5% - váhové snížení proti dřívějšímu modelu RR

Váha celého páru kol RR2 29“ je 1 240 g (náboje karbon/Alu) a 1 250 g (náboje Alu).