Filtry

Top 10 pro Vojtu Bláhu v EWS 2018

pondělí 24. září 2018

Vojta dnes napsal:

Ahoj! Minulý týden jsem byl ve Španělsku na světové enduro sérii. Zázemí závodu bylo situováno v historickém centru města Aínsa, kde se jel i páteční městský prolog. Samotný závod začínal nejdelší RZtou (7km), která byla velmi fyzicky náročná a rychlá. Na ní se mi přetrhlo řadící lanko, naštěstí až skoro dole, takže jsem neztratil mnoho času, ale i tak na konci závodu drahocené sekundy chyběly. Traily byly naprosto vyschlé, což mi většinou moc nevyhovuje, ale tentokrát jsem byl schopen držet krok s nejlepšími v naší kategorii a skončil první den jen 25s od podia na 10. místě. Druhý den byl mnohem kratší a tak se tempo na RZtách ještě zvedlo a jak v technice, tak na šlapavých úsecích se jela hrana. Terén byl velmi kamenitý, takže jsem musel dávat velký pozor na defekty. To se mi vyplatilo a postupně jsem se během druhého dne posunul na 8. místo. Čas strávený v RZtách jsem měl kolem 54 minut a na vítěze jsem ztratil 54 sekund, takže jsem se svým výkonem tentokrát poměrně spokojený. Průběžně jsem v sérii na 8. místě, s možností se ještě posunout na 7. místo. Teď už se nacházím ve Finale Ligure, kde se o víkendu pojede finálový závod světové série a chystám se na něj. Děkuji za Vaší podporu! S pozdravem, Vojtěch Bláha