a
a
Váš nákupní košík je prázdný.

Technické specifikace

Na základě naší 30-leté praxe je naším hlavním cílem konstruovat a ručně zaplétat kola vyvíjená a testováná cyklisty v jednotlivých disciplínách. Nejsou anonimní, můžete se jich zeptat a podívat se na jejich profily. Rádi se s vámi o své pocity podělí a dokáží i poradit. Aktuality najdete vždy na našem FB a instagramu.

Před výrobou jsme se rozhodli nejdříve všechny naše modely otestovat v závodní zátěži po dobu dvou let. Pro spolupráci jsme vyzvali přední jezdce a zkušené ambasadory. 

Nejdříve před technickými informacemi vám představíme některé týmy a jezdce, kteří mají ohromný podíl na vývoji KASTARWHHELS.

E N D U R O 

Nejdříve jsme vyvinuli a testovali kola ve spolupráci s Enduro jezdcem VOJTOU BLÁHOU ( v letrech 2017 a 2018) . Aktuálně splupracujeme s jezdci :  PŘEMEK TEJCHMAN (foto), KRISTÝNA HAVLICKÁ , MAX ADAMI, FRANIŠEK ŽILÁK A MATĚJ CHARVÁT. Tato partička získala na mistrovství v ENDURO 2020  -  3 zlaté a dvě stříbrné medaile. Díky jim jsme změnili kompletně konstrukci zadního náboje modelu K30 pro sesonu 2021.

 MTB XC a XC maraton

Již tři roky spolupracujeme s týme BKE RANCH. Především s jezdci Jana  Pichlíková (2018-2020) , Michal Bubílek,  Adam Lávička a další stáli téměř kazdý víkend na podiu v XC maratonech. 2020 to byl tým ETHIC SPORT. V týmové soutěži ovládli  Kolo pro život a i mezi jednotlivci stavěli pravidelně Kastarwheels na podium. Mezi další jezdce patří Michal Kaněra ,Lenka Fridrichová (foto), David Bártek, Pepa Hladík a juniorský reprezentant David Šulc z Ivars týmu. další. Někteří z jmenovaných oblékají i reprezentační dresy. Naše XC kola tedy testují na těch nejnáročnějších světových tratích.

 

C Y C L O K R O S

Ve spoluprácí s velmi zkušeným Emilem Hekelem , jsme vyvinuli v roce 2017 závodní model zapletených kol pro CYKLOKROS, model C38 , který Emil jezdil v dlouhodobém testu 2017-2019. Celou dobu používají a testují naše kola jezci mladoboleslavského juniorského týmu Ivars. Vynikající sezonu máza sebou Matěj Stránský. (foto). Je velkým talentem a kandidátem na medaili z MS. Bohužel letos byla díky coroně kategorie juniorů na MS v Belgii zrušená. Vyvíjíme ale dál nová superlehká kola v vahou těsně na 1000g, které bude letos Matěj používat.

 

DH  - sjezd

S Buldokem - Tomášem Cvingrem spolupracujem dva roky. Dále s ambasadory Janem Čepelákem  a Matějem Charvátem (foto). Oba jsou i našimi specializovanými prodekci v sekci DH a Enduro, jako jediní v ČR.

 

SILNICE

V sezoně 201-2020 jsme spolupracivali s týmen Pavla Vršeckého.( mistrovské tituly z dráhy)  Junioři a kadeti testují naše silniční top karboboné moely R44 a R55 v galuskové verzy. Nejlepšího uspěchu dosáhnul Jakub Bouček ( foto) na mistrovství světa v Anglii 2019, kdy dojel jako junior na 9 místě. V letošním roce jsme vyvinuli nové modely i na diskové brzdy. Česká reprezentace je vozí ve svém servisním voze jako rezervy. Na Slobensku testuje a dosahuje vynikajících úspěchu velký talent Simon Nagy.V extrémních podmínkách dlouhých 24hodinovek a dalších závodech je naším ambasadorem Standa Růžička.

DRÁHA

v roce 2019 jsme zahájili spolupráci se sprintedy z týmu DUKLA BRNO. Vyvíjíme jak zapletená kola , tak loukotě a disky. V současné době jsme ve fázi testování a výroby nových diskových kol.

 

 

Zde můžete shlédnou video z testování našeho Enduro modelu EN AL 27,5 talentovaným Vojtou Bláhou. Je to vzpomínka na rok 2018. Vojta naše kola aktuálně nejezdí. Byl ale naším prvním jezdcem a toho si vážíme. NA našich kolech získal druhé místo v kategorii U21 ve Světové Enduro Sérii.

 Komponenty pro každý model našich zapletených kol volíme podle požadavků jezdců a výsledků z testování. K tomu zvažujeme technické parametry, materiály a ladíme design. Při volbě carbonových ráfků,  jsme po testování vybrali firmu, která nám vyhověla v našich požadavcích. S jakou přesností jsou ráfky vyrobené můžete shlédnout v dalším videu. U silničních kol s carbonovou brzdnou plochou je velmi důležitá jejich přesnost. Naše carbonové ráfky mají patentovanou a garantovanou odolnost brzdné plochy pro teploty 280°C. Kastar kola centrujeme po přesné kontrole napnutí paprsků s přesností  na desetiny milimetru = 0,1mm do strany a 0,1 mm na výšku.

 

Parsky a niple belgického výrobce SAPIM používáme 30 let. Firma s více jak 130 letou tradicí nabízí to nejlepší co se dá v sekci ocelových paprsků na světě nabídnout. Přesnost, pevnost, nízkou váhu a nekonečnou spolehlivost. Niple používáme Sapim Alu s pojistným systémem Secure Lock proti povolování. Pro naše zapletená kola si paprsky krátíme a válcujeme závit sami na stroji amerického výrobce Phil Wood & Co. ze San Jose v Californii. Důvodem je možnost krácení paprsků s přesností délky na 0,5mm.  Průmyslově vyráběné paprsky se dodávají standardně v sudých délkách po 2 milimetrech. Přesným stanovením délky paprsků můžeme ušetřit váhu u superlehkých silničních kol. Jsme také soběstační při dodávání jakékoliv délky paprsků pro následný poprodejní servis. Naše zapletená kola zaplétáme na náboje, které si necháváme vyrábět na zakázku v rodinné taiwanské firmě BITEX. Modely pro silnici, XC a Enduro jsme navrhli sami v našem vývojové centru. Mají příruby pro uchycení papsků s rovnou hlavičkou. Tato technologie nabízí větší spolehlivost, menší pravděpodobnost praskání paprsků. Paprsky s rovnou hlavičkou snáší vyšší napnutí a mají delší životnost. Naší specialitou je napínání a přesné měření napnutí paprsků podle váhy jezdce přesně na míru. Měření se provádí na zadním kole u kazety a u kol s kotoučovými brzdami se napnutí měří na předním kole na straně u brzdového kotouče. Díky konstrukci všech zapletených kol je napnutí na uvedených stranách vyšší a tak se obecně měří napnutí na této straně výpletu.  Kola Kastar zaplétáme na hodnoty v rozmezí 125 -145 Kg podle modelu, disciplíny a váhy jezdce. Naměřené hodnoty jsou uvedené v záručním listu u každého kola i se jménem mechanika a datumem výroby.  Na požádání můžeme ke kolům dodat i graf s aktuálními hodnotami. 

Zde je ukázka:

Naše tensiometry si kalibrujeme sami na novém KALIBRAČNÍM PŘÍSTROJI - SAPIM